Dokonalé alebo mŕtve vzťahy

dokonalypar

Tento test bol vyplnený 50 krát.

Otázka na telo – máte po svojom boku toho najlepšieho partnera? Väčšina odpovie – „áno mám celkom dobrého partnera. Veď po svete chodí toľko individuí, že sa nemám na čo sťažovať”.

Ale otázka znela – máte toho najlepšieho partnera akého môžete mať? V prvom rade k sebe buďte úprimní. Ak na otázku odpoviete áno, asi pre vás tento článok nebude mať veľký zmysel. Ak ste odpovedali tak ako väčšina, tak čítajte ďalej.

Spomínate si ešte na svoju prvú lásku? Detskú, úprimnú, spoza školských lavíc, kedy ste potajme sledovali ju alebo jeho? Cítili ste srdce až niekde v krku, neprestávali sa usmievať a stačilo to nato, aby váš deň bol krajší? Nič ste od toho neočakávali, len snívali a srdce mali otvorené dokorán?

Kam to v tomto dospelom svete zmizlo?

Dobre. Viem, že prvá láska je len jedna a nič rovnaké sa už v živote nezažije. Ale je to dôvod, prečo sa stávať čoraz uzavretejšími, chladnými a zameranými len na svoje ciele a poslania? Nehovorím, že neísť životom vlastnou cestou. Veď ten kto vie, ktorá je pre neho tá správna osôbka, vidí aspoň svetlo na konci tunela. Ale nejde v živote o zdieľanie cesty s niekým? Možnosť podeliť sa o šťastie, úspechy a radosť rozdávať?

Keď sa poobzerám okolo – na ulici, v MHD, v kaviarni, zamyslite sa, veď je to samé ja, moje, mne… Čumí sa do smartfónov a iphónov namiesto toho, aby sa pozeralo do očí. Rozprávať sa a tráviť čas, ktorý môže priniesť nezabudnuteľné zážitky. Uletené nočné kúpanie v jazere alebo bozkávanie pri nočnom splne na deke po dobrom pikniku, to facebook, ani instagram nedopraje.

Môj známy raz povedal: ,,Nechápem mladých chlapcov. My sme sa šli pozabíjať, aby sme mali tie najkrajšie baby a mohli rozoberať šteklivé zážitky. A títo dnešní? Radšej rozoberajú počítačové hry a nové technologické vychytávky, namiesto toho, aby tie krásne dievčatá obdivovali a užívali si mladosť.

Je čas sa zamyslieť, prečo sa budujú nenaplnené (prázdne) vzťahy. Je to strach byť sám? Alebo sa nechce o lásku bojovať. Nie je to fráza. O ozajstnú lásku totiž treba bojovať, inak si ju človek prestane vážiť, prestane si uvedomovať aké má šťastie.

Prečo opustiť toho druhého? Tých dôvodov by sa vedelo nájsť mnoho, pretože to je to najľahšie. Ale prečo vzťah budovať? Ak sa nájde jediný dôvod, je čas skúsiť sa vrátiť do detských čias a otvoriť sa. Chvíle plné motýlikov v brušku, myšlienok na neho/ na ňu a po pípnutí krásnej SMS sa neprestávať usmievať. To sa môže opäť zažívať každý deň.

Viem, každodenný kolotoč práce, prípadne detí (práve od nich sa dá učiť rozdávať radosť zo života), naplnenie vlastných záľub, plus ešte neustále myslieť na partnera a budovať kvalitný vzťah. Vďaka technike by malo byť času čoraz viac, ale zdá sa, že ho je čoraz menej. Priority? Ak ste našli toho pravého/ pravú, dávajte do toho všetko. Ste to najdôležitejšie na čom záleží a bez vás by neboli ani tie detičky. Trávenie času spolu, dotyky a komunikácia, sú najdôležitejšie veci, ktoré vzťah potrebuje. Tak, ako kvetina potrebuje slnko a vodu. Bez nich nekvitne.

Splnením si kariérnych alebo akýchkoľvek iných cieľov dlhodobé šťastie neprinesie, ak sa nebude mať s kým zdieľať. Aj známe hviezdy tvrdia: „Na javisku vás obdivuje milión ľudí, ale akonáhle zatvoríte dvere svojho bytu, nestojí tam ani jeden”.

Treba si vážiť, ak doma každý večer čaká otvorená náruč plná bozkov. Opätovať ju a občas partnera zahrnúť toľkými objatiami a bozkami, akoby to malo byť posledný krát.

Ak princ/princezná stále neprišiel/ šla? Možno že je rovno pod nosom. Treba mať oči a srdce otvorené a pravá láska si vás nájde.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné

Ľudia podľa Elementov

Tento test bol vyplnený 19818 krát.V škole by nás mali učiť ďaleko dôležitejšie veci ako čítať, písať, počítať a základné informácie o svete. Každý z

Jačmenné klíčky

Tento článok je dostupný len pre členstvo Stredná škola, Základná škola, Vysoká škola, Stredná škola - ročne, Základná škola - ročne, a Vysoká škola - ročne .
Prihlásiť PRIPOJIŤ

Sezam čierny

Tento článok je dostupný len pre členstvo Stredná škola, Základná škola, Vysoká škola, Stredná škola - ročne, Základná škola - ročne, a Vysoká škola - ročne .
Prihlásiť PRIPOJIŤ