Liečiteľ – terapeut alebo obchodník?

liecitel

V dnešnej dobe sa stretávame s veľkým množstvom ľudí, ktorí navštívili určitého liečiteľa alebo terapeuta a sú sklamaní z toho, že im moc nepomohol alebo neporadil, ešte k tomu museli zaplatiť dosť veľkú čiastku za konzultáciu alebo vyšetrenie a mali si kúpiť drahé doplnky alebo preparáty, čo im majú pomôcť.

Ako môže obyčajný smrteľník rozpoznať liečiteľa alebo terapeuta od obchodníka? Aj ja sám som kedysi hľadal odpovede alebo riešenie svojich zdravotných problémov u rôznych liečiteľov a takisto boli niektorí z nich len obchodníci, ktorí sa naučili pracovať s určitým prístrojom alebo mali nejaké zariadenie, ktoré ma zdiagnostikovalo a potom nasadili rôzne preparáty. No máloktorý preparát na mne robil nejaké zázraky. Vtedy som ale začal hľadať sám príčinu svojho zdravotného problému a nie nástroje – prípravky na odstránenie dôsledku.

Po čase som zistil, že najväčší vplyv na moje zdravie má jedlo – potraviny, ktoré min. 3x do dňa jem. Zistil som, že ich kvalita a kombinácie ovplyvňujú moju krv, môj organizmus a potom aj moju myseľ s emóciami. Keď som prestal jesť potraviny, ktoré toto spôsobovali, ako napr. biely cukor, mlieko alebo bielu múku, zbavil som sa zahlieňovania organizmu, a tak som ešte v tom roku nedostal alergiu – sennú nádchu.

Keď som sa kriticky pozrel spätne na liečiteľov a terapeutov, ktorých som navštívil, zistil som, že ten skutočný liečiteľ – terapeut mi hovoril hlavne o tom, čo mám zmeniť vo svojom jedálničku. Ale samozrejme ako väčšina ľudí som to nedokázal a preto aj tzv. zdravotné problémy neodchádzali.

Ak chceme vedieť, či to je terapeut – liečiteľ alebo obchodník, tak by mal pri konzultácii hovoriť napr. v prvom rade: máte oslabenú pečeň, ktorú zaťažujú také a také potraviny a tie by ste mali buď obmedziť (cca max. 1x do týždňa) alebo najlepšie vylúčiť.

Uvediem príklad: tečie nám voda do domu cez dieru, ktorú sa budeme snažiť niečím upchať a až sa nám to podarí, potom budeme riešiť ako tú vodu dostaneme z domu. V prípade, ak sme u terapeuta – liečiteľa a ten nám predá doplnok, tak je to ako keď si kúpime do domu čerpadlo – voda síce bude odčerpaná, no taktiež bude stále tiecť do domu. Po určitom čase, keď sa nám minie prípravok (prestane fungovať čerpadlo), opäť nám voda cez dieru zaplaví dom a sme tam, kde sme boli predtým.

Preto si nemyslime, že keď k niekomu prídeme, že nás ten niekto vylieči a budeme v pohode. A aj keby sa to udialo, my sme sa nemuseli zmeniť a tak nám vesmír pošle inú zdravotnú alebo životnú prekážku.

Zdravotný problém je iba signál od Boha = vesmíru, že nerobíme niečo dobre a ak to zmeníme, zdravotný problém mizne.

Poznám ľudí, ktorí mali rakovinu, lekári im dávali mesiac života a už im nedokázali pomôcť, ale tým, že boli schopní sa zmeniť a pochopiť, kde urobili chybu, ťažká choroba ako šibnutím čarovného prútika mizla.

Preto nemusíme dnes vyhadzovať peniaze za drahých liečiteľov a za drahé prípravky, ale zmeňme seba, svoj život a svoje stravovacie návyky, pretože vtedy budeme zdraví a šťastní. Ak len budeme chcieť, aby niekto za nás niečo urobil, vesmír nám vždy pošle iné signály, ktoré môžu byť ťažšie ako sme mali, aby sme sa zmenili.

Predsa ak sme pochopili, kde sme urobili chybu alebo si nie sme celkom istí, tak kvalitný a dobrý liečiteľ alebo terapeut nás len nasmeruje a pomôže nám rýchlejšie sa vysporiadať s naším problémom.

Tzv. liečiteľov alebo terapeutov, ktorí „liečia“ len cez drahé vyšetrenia a preparáty, no pritom vôbec nemenia naše stravovacie návyky, by som vôbec finančne nepodporoval a ani nenavštevoval!!! Lebo to je obyčajný obchodník a prípravky – doplnky si môžeme dnes kúpiť buď v zdravej výžive alebo lekárni bez toho, že by som musel platiť za to, že mi to niekto doporučí.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné