Celostná medicína je definovaná ako súbor liečebných opatrení, ktoré sa snažia pacienta liečiť ako celok, teda prihliadajú na jeho nielen fyzický, ale aj mentálny, emocionálny, či spirituálny stav.
Terapeut s holistickým – celostným prístupom nelieči len príznaky ochorenia, ale snaží sa nájsť prvotnú príčinu, ktorá k ťažkostiam pacienta viedla. Často býva spúšťačom nevhodný spôsob života daného človeka, či už ide o nesprávne zvolenú stravu, prácu ale emócie, ktorými sú jeho dni naplnené. Ku každému človeku je nutné pristupovať individuálne a takto ,,na mieru“ zameriavať aj terapiu.
Holistický koncept liečenia má svoj pôvod v dávnej minulosti, kedy ho už tisícročia pred naším letopočtom úspešne využívali v starovekej Číne, Indii, neskôr aj v antickom Grécku.
V dnešnej dobe sa k nemu v postate len vraciame s uvedomením si toho, že aj moderná západná medicína má tiež svoje obmedzenia a je veľmi dobré ju môcť skombinovať a podporiť s niečím menej invazívnym.
Tradičná čínska medicína, s ktorou pracujeme my, je veľmi podrobne prepracovaný tisícročiami overený koncept, ktorý spadá do zoznamu terapií celostnej medicíny.
Veľa ľudí hľadá v minulých životoch vysvetlenie udalostí svojho terajšieho života, pomáhajú im pochopiť a prijať ich osud. Často možno nájsť v minulom živote dôvod, prečo k istým ľuďom cítime nevysvetliteľnú antipatiu, či strach a k iným nás viažu silné pocity lásky a dôvery, od prvého okamihu ako ich stretneme nás prenasleduje pocit, že sme sa s nimi už museli niekedy stretnúť (určite ste ten pocit zažili aspoň raz v živote). Podobne silné pocity nás môžu viazať k istým miestam, ktoré sa nám zdajú známe aj keď sme tam nikdy predtým neboli a isté obdobia dejín sú nám bližšie ako tie ostatné.