dokonalazena

Úloha dnešnej ženy v spoločnosti – byť dokonalou?

Máte rovnaký pocit? Tlak spoločnosti na ženy je azda najvyšší za celé dejiny. Akú ženu dnešnej doby si v prvom momente predstavíte? Dokonalú.

Ženu, ktorá je sebestačná, krásna, bez známky únavy, ktorá bez problémov zvláda zabezpečiť harmóniu v rodine, ale súčasne sa z nej nestane žienka domáca, práve naopak žena, ktorá sa venuje svojej práci s nadšením a ako bonus vyzerá ako bohyňa.

Našli ste sa v tomto popise? Začnime teda pekne od začiatku.

Po škole má žena spĺňať kritérium, že vyzerá ako bohyňa, je krásna, plná života a radosti. V tomto období sa každá snaží osamostatniť.

Problém nastáva pri hľadaní dobrej práce a pri požiadavkách typu – má mať min. 3-ročnú prax, ovládať min. 2 cudzie jazyky atď. Ak vysnenú prácu predsa len nájde, pár rokov sa ňou nechá doslova pohltiť.

V tejto etape je ešte stále krásna, plná života, dokonca aj sebestačná, ale… pribudol všeobecný negatívny názor – je kariéristka!

Po tejto fáze zase vinou spoločnosti pociťuje tlak, že už by hádam mala byť aj matkou a má na pleciach ďalšie úlohy – má správneho partnera? má vlastné bývanie? Je na dieťa sama pripravená? Keďže je tlak tejto problematiky veľký, nepremýšľa nad tým a odrazu je na materskej.

Po pôrode však nemôže zaostať, naopak čaká ju to najťažšie. Spĺňať dokopy kritériá – byť dobrou matkou, zabezpečiť v rodine harmóniu, starať sa o dieťatko, ale nezanedbávať partnera a samozrejme nezanedbávať samu seba – pravidelne cvičiť a vyzerať čo najskôr dobre, aby jej drahá polovička nemala dôvod na výčitky. Na oddych teda veľa času neostáva a to nemá vyzerať strhane.

Oproti klasickému scenáru tu má žena ešte ďalšie možnosti:

– nerobiť kariéru a stať sa matkou v 20-tich, pretože to tak cíti, má toho správneho partnera a jej poslaním je byť dobrou matkou a mať veľkú rodinu,

– v protiklade nikdy sa matkou nestať.

V prvom prípade, ak ešte v tých 20-tich vyzerá výborne a má po boku muža, ktorý ju zabezpečí (pretože každá žena si podvedome hľadá partnera, ktorý sa o rodinu dokáže postarať!), je označovaná za zlatokopku. Je otázne, prečo táto základná charakteristika muža, starať sa o ženu a zabezpečiť rodinu, akosi zo spoločnosti vymizla. Žeby preto, lebo sú ženy čoraz viac sebestačnejšie a silnejšie?

A v prípade nezaloženia rodiny? Tú možnosť častokrát spoločnosť neregistruje. Ide skôr o vnútorných členov rodiny, ktorí ženu najčastejšie ľutujú, aj v prípade, že si tú cestu vybrala dobrovoľne.

Dámy, prosím… poďte si to uľahčiť!

Máte rodinu? Do rodiny patrí aj partner. Čím skôr v rámci vzťahu bude zapojený do prípravy jednoduchých jedál a hlavne do starostlivosti o dieťatko, tým ľahšie sa vám bude dýchať. Nechcite všetko robiť samé. Ak má partner záujem, veľakrát vnútorne ocení, že ho predsa len „potrebujete”. Tým si nejaký ten čas pre seba ukrátite. Chcete ho tráviť cvičením? Tak cvičte. Chcete sa plne venovať dieťatku? Venujte sa mu. Robte to, čo Vás robí spokojné a šťastné.

A nakoniec. Viete, aká je dokonalá žena podľa mužov?

žena, ktorá má aj vlastný život a vlastné záujmy a neočakáva neustále trávenie voľného času s partnerom. To predsa zvládate, nie? Zájsť na kozmetiku, ku kaderníčke, prípadne na masáž alebo oddychovať aktívne športom.

žena, ktorá partnera podporuje v jeho vlastných záujmoch,

žena, ktorá sa o seba stará, ide to ruka v ruke s trávením vlastného voľného času. Myslím, že každá z vás sa cíti dobre, ak si nájde čas na seba.

žena, ktorá si zo seba vie urobiť srandu a roztečený make up alebo absencia aktuálnej módnej kolekcie v šatníku pre ňu neznamená koniec sveta,

žena, ktorá sa vie o partnera, prípadne rodinu postarať – niečo navariť, upratať,

žena, ktorá má rada sex. Ide o jednu z dvoch základných charakteristík kvalitného vzťahu, aj keď možno oponujete, ale je to tak. Bez dotykov si vzťah neudrží intenzitu, veď aj zdravie novorodenca je ovplyvňované dostatkom, resp. nedostatkom dotykov.

žena, ktorá má svoj názor a nebojí sa ho povedať.

Tak čo? Toto už nie je taká dramatická charakteristika. Myslím, že väčšinu požiadaviek spĺňate už len tým, že ste ženy. Buďte prirodzené, buďte ženské. Nájdite v sebe rovnováhu, venujte sa svojim záľubám a správny chlap bude riskovať a robiť nemožné, aby bol práve Vašim chlapom. Počúvajte svoje vnútro. Len tak budete šťastné Vy, aj ľudia okolo Vás.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné