0(0 Hodnotenia)

Krása pohybu

Základné informácie

Kurz sa skladá zo 4 častí:

1. Flexibilita
2. Stojka – handbalancing
3. Kalistenika
4. Fitness a sila

FLEXIBILITA

Šnúra + tréningy – 2 tréningy, v ktorých nájdeš zmes rôznych typov strečingu, ktoré ti pomôžu dosiahnuť plnú rozsah v šnúre.
Rozštep + tréningy – V tomto tréningu som pre teba pripravil 3 fázy progresie. Prvým tréningom začneš na svojom aktuálnom maximálnom rozsahu a posledným skončíš v plnom rozsahu zadkom na zemi
Mostík – Tak isto ako pri šnúre a mostíku aj tu ťa čaká pár tréningov. Začíname tým ľahším a po pár mesiacoch keď si tvoje telo vybuduje základný rozsah a už ťa tréning nebude posúvať ďalej tak rozklikneš ďalšiu fázu, až kým sa nedostaneš do plného rozsahu.
Členky, bedrá, zápästia a ramená – Na tieto partie som si pre teba pripravil izolované strečingy, ktoré slúžia na zvýšenie lokálnej flexibility spomenutých partií. Na každú partiu budeš pomocou týchto tréningov vedieť dať extra dôraz, ktorý ti pomôže obmedziť tvoj deficit rozsahu.

STOJKA: HANDBALANCING

Základná cesta za stojkou na rukách – od základov až po náročné pozície stojky na rukách.

Výkop do stojky.

Prípravné cvičenia.

Výtlak do stojky.

Stojka na jednej ruke.

Balancing v stojke a iné

KALISTENIKA

Je disciplína, ktorú môžeme definovať ako cvičenie s vlastnou váhou. Rozvíja nám niekoľko kondičných vlastností. Primárne je to sila. Silu vieme rozdeliť na 3 základné kategórie a to maximálna sila ( maximálna intenzita, ktorú sme schopní prekonať ) , plyometrická sila ( výbušnosť ) a vytrvalosť v sile ( aký dlhý čas pod napätím sme schopní cvičiť ) . V tréningoch sa môžete špeciálne zamerať buď na jednu, 2 alebo všetky tri kategórie. V kurze kalisteniky, vás čakajú tréningy rozvíjajúce komplexne všetky 3 kategórie sily ! Ďalšia kondičná zložka, ktorú kalistenika rozvíja je rýchlosť.

FITNESS A SILA

Absolútna sila – Sila, ktorú využívame a budujeme pri kulturistike, power-liftingu atď. Pri absolútnej sile využívame zatvorený kinetický reťazec. To znamená, že máme telo pri cvičení o niečo stabilne zapreté alebo pritlačené. Či je to zem, stena, alebo činka či stroj. Ako pomôcky sú pri tréningoch volené externé váhy. Využívame stabilný povrch ako pomôcku pri vykonávaní cviku. Ako príklad si môžeme spomenúť ( Bench press, mŕtvy ťah, drepy, výpady alebo legpress či rozpažovanie na stroji.

Relatívna sila – Sila, ktorú využívame a budujeme pri gymnastike, tanci, bojových umeniach alebo iných disciplínach, v ktorých pracujeme s vlastnou váhou. Pri relatívnej sile využívame často otvorený kinetický reťazec. Tento typ kinetického reťazca definuje pohyby, ktoré si vyžadujú perfektnú koordináciu tela. Telo v tomto reťazci musí pracovať ako celok a jeho výkony sú veľmi závislé od sily stredu tela ( telesného jadra ), spojivových tkanív ( šľachy, väzivá, fascie … ).

Pre lepšiu predstavu medzi relatívnou a absolútnou silou si predstavte 2 športovcov. Ako prvého si uvedieme gymnastu, ktorý trénuje saltá na zemi alebo trampolíne, gymnastické silové prvky na zemi, bradlách alebo kruhoch a jeho tréningy pozostávajú z toho, že pravidelne cvičí telo ako celok pomocou nácvikov na akrobáciu, stojku, alebo iné silové výdrže a cviky. Druhým športovcom je kulturista, ktorý cvičí na strojoch aby lepšie izoloval svalovú partiu čím dosiahne veľký svalový objem. Každý deň má rozdelený na rôzne partie, ktoré 5-8 cvikmi kvalitne precvičí pričom iné svalové partie oddychujú.

 

Osnova kurzu

Video materiály

  • 1. Flexibilita
    02:09:12

Hodnotenie a recenzie

No Review Yet
No Review Yet
Vaša cena:
45.00 
45.00  125.00